Usługi

Home / Usługi

Usługi

Bielenie

Wyposażona w nowoczesne maszyny wykańczalnia wyrobów włókienniczych umożliwia naszej firmie świadczenie takich usług, jak profesjonalne bielenie dzianin z włókien naturalnych i syntetycznych oraz różnego rodzaju mieszanek, a także tkanin.

Barwienie

Zajmujemy się farbowaniem bawełny, oferując Klientom dzianiny barwione i drukowane, dostępne w bogatej palecie kolorystycznej i zróżnicowanym wzornictwie. Jesteśmy także w stanie dostosować się do Państwa indywidualnych potrzeb.

Pranie

Przed dalszą obróbką produkowanych przez nas dzianin bawełnianych świadczymy usługi w zakresie ich prania. Proces ten ma na celu oczyszczenie tkanin oraz składa się z mydlenia oraz prania wstępnego i zasadniczego.

Kalandrowanie

Aby produkowane przez nas dzianiny cechowały się precyzyjnym wykończeniem, zajmujemy się ich kalandrowaniem, czyli wygładzaniem mającym na celu nadanie tkaninie błyszczącego wyglądu i przyjemnej w dotyku gładkości.

Stabilizacja

Proces wykańczania wyrobów włókienniczych mający na celu utrwalenie ich jakości. Stabilizacja tkanin chroni je przed odkształceniami, które mogą mieć miejsce podczas późniejszego użytkowania oraz powoduje że są odporniejsze na zniszczenia.

Kompaktowanie

Jako profesjonalna dziewiarnia oferujemy rozbudowany zakres usług polegających na wykańczaniu produkowanych przez nas tkanin, który obejmuje także ich kompaktowanie - zarówno w rękawie, jak i w rozdęciu.

Drapanie

Ma na celu zwiększenie ciepłochronności wyrobów włókienniczych. Drapanie może mieć formę mechaniczną lub ręczną oraz polega na wydobywaniu na powierzchnię tkaniny części włókien w celu wytworzenia tzw. okrywy włosowej.

Strzyżenie

Proces przetwarzania włókna, polegający na usunięciu z powierzchni dzianiny tzw. meszku. Strzyżenie w znaczny sposób wpływa na podkreślenie walorów wizualnych danej tkaniny, a także pozwala np. na uwypuklenie jej splotu.

Drukowanie

Jako doświadczony producent bawełny drukowanej oferujemy Państwu usługi w technologii pigmentowej i reaktywnej, polegające na przeniesieniu konkretnego wzoru graficznego w wersji jedno lub wielokolorowej.

 
Masz jakieś pytania ?
Skontaktuj się z nami...
tel.: +48 42 226 05 80
fax.: +48 42 226 05 64
email: biuro@dartex.com.pl
PPHU DARTEX
ul. Majora Hubala 155
95-054 Ksawerów